Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą szybkiej poprawy kondycji skóry i tkanki podskórnej i posiada wysoką skuteczność w rewitalizacji wiotkiej skóry na obszarze brzucha, ud, pośladków, kolan oraz jest niezastąpionym elementem leczenia cellulitu, a także podstawą terapii przy łysieniu i wypadaniu włosów. Zabieg polega na dostarczaniu aktywnych składników śródskórnie na głębokość około 1-2 mm za pomocą igły i strzykawki, bezpośrednio w miejsca tego wymagające.Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Choć po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry, najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

Dla kogo?

Dla osób, które pragną skutecznie pozbyć się takich defektów urody jak wiotka skóra, cellulit, rozstępy, miejscowe akumulacje tkanki tłuszczowej oraz osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów.

Przeciwwskazania:

alergia, uczulenie na składniki preparatu
ciąża, okres karmienia piersią
niewyrównana cukrzyca
stany zapalne na skórze, opryszczka
zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
choroby nowotworowe
stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

Działania niepożądane:
Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
Zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych oraz spożywania alkoholu (np. aspiryny)
Reakcja alergiczna na składniki preparatu – najczęściej dotyczy to prokainy stosowanej jako dodatek środka miejscowo znieczulającego na przykład w leczeniu cellulitu (prosimy o informację o wszystkich występujących uczuleniach przed zabiegiem)

Cena od 300 PLN